Středisko na festivalu

Úvodní stránka > Středisko na festivalu

V sobotu 24. března 2018 bylo Středisko sociální prevence Olomouc, příspěvková organizace hostem festivalu Jeden svět Olomouc. Do divadla Na cucky byly k diskusi s veřejností o promítaném filmu Nerodič přizvány sociální pracovnice Mgr. Šárka Vojvodíková spolu s psycholožkou Mgr. Janou Gatěkovou.

Česká dokumentaristka Jana Počtová se ve svém snímku Nerodič především pomocí příběhů svých známých snaží nalézt odpověď na otázku: mít, nebo nemít děti? A do jakých podmínek je správné je přivést? V dokumentu prezentuje šest forem rodičovství, a to ženu, která sama adoptovala dvě děti, matku samoživitelku, lesbický pár vychovávající děti, složenou rodinu, otce, který se podílí na střídavé výchově své dcery nebo pár, který je dobrovolně bezdětný.

Film vyvolal u diváků mnoho dojmů a otázek, které měli možnost sdílet a diskutovat s našimi pracovnicemi. Rozhovor s diváky o různých formách rodičovství byl velmi živý. Debatovalo se zejména o právním rámci a výhodách i úskalích jednotlivých forem rodičovství s ohledem na psychologické dopady na děti. Pracovnice dokládaly příběhy ze své praxe.

Co je u nás nového?

CLOSE
CLOSE