Intervenční centra
Olomouc
Poradny pro rodinu
Olomouckého kraje
Zařízení pro děti
vyžadující okamžitou pomoc
Sociálně aktivizační
služby pro rodiny s dětmi
Dohody o výkonu
pěstounské péče

Víkendové vzdělávání pěstounů

Úvodní stránka > Víkendové vzdělávání pěstounů

I v letošním roce proběhlo již tradiční třídenní pobytové vzdělávání pěstounských rodin, které doprovází pracovníci Střediska sociální prevence Olomouc, příspěvkové organizace. Rodiny byly opět rozděleny do dvou menších skupin a vzdělávací pobyty proběhly na dvou místech. Pobyt byl organizovaný nejen pro pěstounské rodiny, děti v náhradní rodinné péči, ale také pro děti vlastní a ostatní rodinné příslušníky.

Ve dnech 10. – 12. 08. 2018 proběhl první vzdělávací a zážitkový pobyt v hotelu Rusava, v obci Rusava. Tým pracovníků byl ve složení dvou psychologů PhDr. Moniky Stejskalové a Mgr. Jany Stoklasové a dvou sociálních pracovnic Mgr. Zuzany Černé a Marie Krupové.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Víkend od 24. do 26. srpna 2018 zavítala druhá skupina pěstounů do Horského hotelu Sněženka v Hynčicích pod Sušinou. Tým pracovníků byl ve složení dvou psychologů Mgr. Jany Gatěkové a Mgr. Jaroslava Člupného a tří sociálních pracovnic Mgr. Šárky Vojvodíkové, Mgr. Bc. Lucie Ševčíkové a Bc. Evy Rovňankové.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program letošního vzdělávání byl velmi zajímavý a pestrý. Mezi témata patřila například: nebezpečné komunikační jevy související s používáním informačních technologií určené pro rodiče, které jsme měli zajištěné externím lektorem; výchova a její úskalí; Theraplay; sociálně-právní otázky; kontakt s biologickou rodinou nebo psychohygiena a relaxace pečujících osob. Pěstouni využívali možnosti sdílení a individuálních setkání s klíčovými pracovníky, lektory i spolu navzájem.

I pro děti byl připraven pestrý program. Pomáhaly nám vyrábět rekvizity do fotokoutku na Den pěstounství (akce pořádaná Olomouckým krajem na propagaci pěstounství), tvořily masky, hledaly poklad a stavěly věž ze špaget.

Pracovníci připravili pro rodiny společné aktivity. První vzdělávací skupina přichystala „attachmentovou“ procházku, kdy byli účastníci ve skupinách svázáni provázkem a takto museli plnit různé úkoly. Druhá skupina měla připravenou pro rodiny olympiádu. Čtyři týmy soutěžili ve vědomostních, hledacích i sportovních disciplínách.

Děti si užívaly trampolíny, bazénu, fotbalového hřiště, houpaček, skluzavky nebo kuželek. Dospělí trénovali ve volných chvílích odpočinek a relaxaci nad dobrou kávou. Všichni jsme si náš společný víkend báječně užili a těšíme se na další vzdělávání příští rok!

Co je u nás nového?

CLOSE
CLOSE