Právě se nacházíte: Úvodní stránka > Sociálně-právní ochrana dětí > Přípravy žadatelů

Přípravy žadatelů

Od roku 2013 je Středisko sociální prevence Olomouc, příspěvková organizace pověřeno zajišťováním příprav žadatelů o zprostředkování osvojení nebo pěstounské péče k přijetí dítěte do rodiny, kterou jinak zajišťuje krajský úřad.

Naši pracovníci byli v roce 2014 zařazeni do vzdělávacího programu PRIDE, který slouží jako vzorový projekt pro přípravu a podporu pěstounských a adoptivních rodin. Jeho cílem je zvýšit kvalitu služeb z oblasti pěstounské péče a adopce pomocí standardizovaného, jednotného a přehledného rámce vztahujícího se na nábor, výběr a přípravu pěstounů a osvojitelů.

Základní přípravný kurz PRIDE pro náhradní rodiče se skládá ze 48 hodin skupinových setkání (9 sezení po 4 hodinách) a 12 hodin individuálních konzultací v rámci návštěv v rodině žadatele. Na závěrečném panelu se žadatelé mají možnost seznámit s dalšími odborníky z oblasti náhradní rodinné péče. Sezení i individuální konzultace vede dvojice lektorů. Jedním z lektorů je zkušený náhradní rodič a druhým je psycholog z poradny pro rodinu.

V rámci programu PRIDE přípravy vedou PhDr. Monika Stejskalová, PhDr. Lucie Rozsypálková a Darina Skokanová. Lektorsky se na přípravě podílejí pěstounky Renata Skarková, Juliana Vohralíková, Eva Winigová, Mgr. Ing. Kamila Tichá a Jitka Zárubová.

V programu PRIDE bylo v roce 2015 realizováno celkem 5 příprav pro budoucí osvojitele a pěstouny. Tyto přípravy absolvovalo 56 párů a 3 samožadatelky. Vzdělávání pro budoucí náhradní rodiče probíhalo v budově Regionálního centra Olomouc, v prostorách Maltézské pomoci a v salonku Fontána cafe restaurant v Olomouci.

 

Informace o organizaci

Aktuality

26.09.2017 Den otevřených dveří

V úterý 3.října od 9:00 do 16:00 hodin proběhne na všech našich pracovištích DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Těšíme se na Vaši návštěvu!

25.09.2017 Upozornění

V termínu od 25.9.2017 do 14.11.2017 probíhá v budově Na Vozovce 26, Olomouc akce „Zateplení budovy a instalace klimatizací a venkovních žaluzií„. Některé práce … číst celé

22.06.2017 Intervenční centrum – zrušení pevné linky 585 754 736

Z technických důvodů došlo ke zrušení pevné telefonní linky 585 754 736. Číslo 585 754 736 nadále slouží  jako faxové. Pro zkontaktování Intervenčního centra … číst celé

12.06.2017 Ocenění

                Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR vyslovilo Intervenčnímu centru Olomouc poděkování za dlouholetou a přínosnou … číst celé

» Archiv aktualit

Zřizovatel

Olomoucký kraj

Podporují nás

logo EU
Statutární město Olomouc

Olomouc

Město Prostějov

Prostějov

Město Přerov

Přerov

Město Jeseník

Jeseník

Asociace poskytovatelů sociálních služeb Český systém kvality služeb

Naše organizace se zapojila do Českého systému kvality služeb.