Právě se nacházíte: Úvodní stránka > Realizované akce > Workshop – Rodinné mediace v Olomouckém kraji

Workshop – Rodinné mediace v Olomouckém kraji

23.11.2011 | Realizované akce

Olomouc, 10. 11.2011 – 45 účastníků z řad zástupců obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, nestátních neziskových organizací, příspěvkových organizací Olomouckého kraje a Olomouckého kraje, se zúčastnilo workshopu, který se konal v kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje, tematicky zaměřeného na problematiku rodinných mediací.

Workshop byl uskutečněn v rámci projektu „Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb“ reg.č. CZ.1.04/3.1.00/05.00037. Uvedený workshop byl zaměřen na představení rodinných mediací, jako jednu z možností řešení konfliktních situací rodičů nezletilých dětí. Mgr. Robin Brzobohatý z Fondu ohrožených dětí, o.s. představil základní principy rodinných mediací. Rodinná mediace je rychlý, kultivovaný a dobrovolný proces mimosoudního řešení sporu, při kterém nestranná třetí osoba pomáhá probrat a vyjednat všechny podstatné problémy provázející rozchod. Mediátor je školený profesionál, který je zodpovědný za řízení procesu, za efektivní komunikaci, nehodnotí a nenavrhuje žádná řešení. Cílem mediace je najít nová řešení na danou situaci – je to vlastně proces, který se soustředí na budoucnost. Hlavními principy rodinných mediací jsou dobrovolnost – kdykoliv mohou účastníci rodinných mediací ukončit spolupráci, důvěrnost – co se na mediaci řekne tam i zůstane, nestrannost – v rámci rodinných mediací se nehodnotí, nedoporučuje, neradí, orientace na zájmy a potřeby (dětí i dospělých) a celý proces má jasně danou strukturu. Mediace nabízí nalezení nových možností řešení, dlouhotrvající řešení do budoucna, významnou finanční úsporu, rychlost a intenzitu řešení a bezpečné neutrální prostředí, kde je možné diskutovat o důležitých tématech. Mediace je proces, který trvá max. 90 dní a ve srovnání se soudním řízení je nepoměrně kratší a úspěšnější.

V rámci workshopu byl dále diskutován proces příchodu klientů do rodinných mediací, kdy zejména účastníci uvedeného workshopu měli možnost pokládat otázky spojené s celým procesem rodinných mediací.

V odpolední části vystoupila Mgr. Darina Skokanová ze Střediska sociální prevence Olomouc, p.o., Poradny pro rodinu Přerov a představila využití prvků rodinných mediací v rámci řešení konfliktních rodinných situací na poradnách pro rodinu v rámci celého Olomouckého kraje.

Výstupem workshopu je zejména zvýšená informovanost účastníků workshopu o procesu rodinných mediací, a to v návaznosti na cíl 3, opatření č. 3.1. Zlepšení informovanosti o službách rodinné mediace, který byl definován v rámci pracovní skupiny č. 1 Děti, mládež rodina a je součástí schváleného Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Olomouckého kraje na roky 2011-2014.

Informace o organizaci

Aktuality

09.10.2017 Setkání v rámci interdisciplinární spolupráce k problematice domácího násilí

Setkání v rámci interdisciplinární spolupráce k problematice domácího násilí Dne 5.10.2017 se v budově Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje uskutečnilo setkání odborné veřejnosti v … číst celé

27.09.2017 Víkendové vzdělávání pěstounů

Třídenní vzdělávací program pro pěstouny v Malé Morávce I v letošním roce proběhlo již tradiční třídenní pobytové vzdělávání pěstounských rodin, které doprovází pracovníci Střediska sociální prevence … číst celé

26.09.2017 Den otevřených dveří

V úterý 3.října od 9:00 do 16:00 hodin proběhne na všech našich pracovištích DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Těšíme se na Vaši návštěvu!

25.09.2017 Upozornění

V termínu od 25.9.2017 do 14.11.2017 probíhá v budově Na Vozovce 26, Olomouc akce „Zateplení budovy a instalace klimatizací a venkovních žaluzií„. Některé práce … číst celé

» Archiv aktualit

Zřizovatel

Olomoucký kraj

Podporují nás

logo EU
Statutární město Olomouc

Olomouc

Město Prostějov

Prostějov

Město Přerov

Přerov

Město Jeseník

Jeseník

Asociace poskytovatelů sociálních služeb Český systém kvality služeb

Naše organizace se zapojila do Českého systému kvality služeb.